Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Navigație aftermarket laguna 3

xAlecsu
post 3 Jun 2024, 16:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 27 February 19




Salutare ,am o laguna 3 coupe 2009 bose . Am cumpărat o navigație aftermarket și am o problema cu aceasta . Nu am sunet pe boxe și nici pe subwoofer . Am înțeles că trebuiesc alte fire trase de la amplificator la navigație . Mă poate ajuta cineva cu aceasta problema ?. Mulțumesc


--------------------
Renault laguna 3 coupe 2.0 2009 - B96NCA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
secarianurazvan
post 4 Jul 2024, 14:19
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 31 December 22
From: Constanta




Salut! Clar trebuiesc alti pini alocati si fire, insa nu stiu daca se va incumeta vreun electronist sau electrician fiindca toti vor rapid si scump. Eu umblu de 2 ani cu statia Bose in portbagaj fiindca nu se baga niciunul aici in Constanta. O sa o montez singur pana la urma ... ca schemele le am.
Eu zic ca la tine tine de firul ce trezeste amplificatorul, ala trebuie sa il afli si sa il conectezi la navi aftermarket pusa, daca are funcție si intrare de asa ceva. Parerea mea.
Pe scheme se vede daca alocarea pinilor difera sau nu intre bose si non bose. Te pot ajuta prin scheme, insa mai departe, fizic, va trebui sa mergi la un meserias, cum ziceam.


--------------------
Renault Laguna 3 2008 L3 - CT94SCR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th September 2024 - 16:35
Dacia