Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Eroare DF091, Probleme la accelerare

AriciCristian
post 10 Jul 2024, 10:46
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 26 June 19




Salutări,

Am cautat în forum dacă au mai fost deschise topicuri cu aceasta problema însă nu am găsit. Am decis sa deschid eu unul și dacă problema se mai regăsește și la altcineva, rog sa îl mutați în secțiunea corespunzătoare.

Am un clio 3 2010 74kw (101cp) iar de la o vreme întâmpin probleme cu accelerația (puterea motorului).
Pana acum o săptămână când acceleram în treptele 2 3 aveam un mic "hop" un fel de delay ca și când pedala nu se sincroniza cu motorul. Aveai impresia ca nu oferă resurse suficiente motorului.
Intr-adevar făcea destul de rar.
Acum, de o săptămână am simtit-o mult mai rău decât de obicei, nu îmi da doar un singur "hop", o singura pierdere de puterea, face în continuu în treptele 2 3 și 4. Parca nu primește motorul suficiente resurse sa dezvolte cai. Parca taie din alimentare. Trebuie sa eliberez accelerația și sa o calc foarte lin și foarte ușor sa nu mai facă.
Am pus testerul pe ea și îmi da eroare DF091. Răspunsurile nu au fost prea clare.

Ați întâlnit aseară problema ?
Mulțumesc!


--------------------
Renault Clio 3 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th September 2024 - 09:30
Dacia