Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Orasul din sufragerie, ajutati-ma sa iau decizia corecta

Sa se vanda sau sa se continue munca la el?
 
Vinde diorama [ 14 ] ** [24.56%]
Continua visul [ 43 ] ** [75.44%]
Total Votes: 57
Guests cannot vote 
Prognosis
post 23 Nov 2008, 20:11
Post #1


Membru adoptat


Group: Members
Posts: 926
Joined: 7 October 08
From: Slobozia




Dragi prieteni!

Ma simt foarte controversat si nu stiu daca fac bine ceea ce fac. Tensiunea acumulata in ultima vreme, stresul cauzat de starea mea de sanatate, lipsa unui suport financiar pentru pasiunea mea, problemele din acest acest an cauzate de accidentul sotiei, situatia in care ma simt intretinut din pensia ei de invaliditate temporara de munca, supararea pricinuita de pierderea catelusului atat de apropiat de sufletul meu, toate acestea cred ca-mi influenteaza judecata. Am cantarit mult ceea ce mi se intampla. Presat de nevoile financiare si de lipsa posibilitatilor de a continua proiectul "Orasului din Sufragerie", am pus diorama pe un site de licitatie publica pentru vanzarea ei. In acest timp, dragostea ce o port acestei lucrari, pasiunea pe care o simt pentru modelism, dorinta de a continua acest proiect si de ce sa nu recunosc, posibilitatea afirmare pe plan modelistic prin prezentarea ei in cat mai multe expozitii si competitii, ma determina sa pun la indoiala rationamentul meu. Sunt eu sanatos psihic sau am o mare cadere? Am procedat bine incercand sa vand diorama sau mi-am taiat astfel posibilitatea de afirmare a talentului meu modelistic? Sa vand aceasta creatie sau sa lupt pentru continuarea muncii la acest proiect indiferente de situatie? Daca da, atunci cum sa obtin finantare pentru continuarea proiectului? Daca nu, atunci sa ma despart de acest vis al vietii mele? Ce altceva poate sa faca un handicapat respiratoriu care nu mai are alta sansa in viata? Sa continui cu acest proiect in ciuda faptului ca nu am cum sa ma finantez la nesfarsit din pensia sotiei sau sa vand si sa returnez familiei contributia mea pe ultimul an la bugetul acesteia? Tinand cont si de faptul ca nu stiu cate zile voi mai avea de trait ca sa continui acest proiect, e firesc sa incep sa am indoieli in privinta deciziei corecte! Iata intrebari la care imi dau seama ca nu pot raspunde. Sunt in mare dilema. Aproape ca ma consider irespondabil. Nu stiu daca am luat o buna decizie vanzandu-mi visul si ideile. Nu stiu daca e buna si ideea de a pastra diorama si de a continua acest proiect! Iata de ce supun constiintei voastre comune aceasta problema. Iata de ce va solicit spijinul! In speranta ca mai multe minti inseamna mai mult rationament corect, va rog sa dati (pentru iluminarea mea) un vot in aceasta testare. Un sfat de la forumul care a decis sa ma sponsorizeze pentru participarea la expozitie. Singurul meu sponsor! Conteaza enorm! Va rog, iertati-ma daca sunt exagerat, iartati-ma daca va stresez, dar ajutati-ma! Spuneti-mi parerea voastra, votati si lasati-mi sfaturi! Priviti si lucrarea mea si luati o decizie pentru mine! Va multumesc!Orasul din sufragerie

This post has been edited by Prognosis: 23 Nov 2008, 20:18


--------------------
- - -
Freedom is not free!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RADU__
post 23 Nov 2008, 20:46
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.254
Joined: 18 October 07
From: Brasov




Ai investit mult!
Sentimente, pasiune, finante, renuntari, cadouri, barfe, sanatate, vise, ingeniozitate, certuri, laude,si mai stiu eu ce....
Si eu sunt modelist, sigur nu la talia ta de pasiune si daruire.
Daca vinzi diorama, omori un "copil" nematurizat. Daca o continui, o sa ai nevoie de fonduri.
De ce nu te gandesti sa "fabrici" fondurile?
Uite eu de exemplu in locul tau, acum in luna cadourilor, as propune contra unei sume sa prezint diorama intr-un magazin. Scopul ar fi atragerea de clienti cu varste diferite (oricine se uita cu admiratie)
Magazinul ar avea o vanzare mai buna si tu ramai cu ceva finante.
Totul este sa sti cum sa negociezi aceasta prezentare. Tot aici poti sa ai si o urna cu donatii. sunt convins ca multi ar fi dispusi sa "finateze" cu cat pot aceasta lucrare.
Este numai o idee.
Bafta si minuni!!

P.S.
Votul meu se subantelege.


--------------------
Renault Megane IV Sedan TCE140 2022 - BV 22 ROC
tel.0742044570
Invata repede si aplica... tot repede!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 23 Nov 2008, 20:55
Post #3


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




Eu sunt de parere ca nu ar trebui sa va vindeti munca. Banii vin si trec rapid, supararea ca ati renuntat la pasiunea Dvs va trece foarte greu.
Va recomand sa trimiteti mailuri gramada, insotite de poze ale dioramei, la diferite companii mari din romania (gen vodafone, orange, coca cola, etc) in care sa cereti sponsorizare pentru expozitii in schimbul reclamei pe vagoanele trenuletelor, cladiri tematice etc.
Se vor gasi fonduri cu siguranta.

Spor!


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nr1_gogon_1979
post 23 Nov 2008, 21:06
Post #4


MEMBRUL


Group: Members
Posts: 729
Joined: 22 August 08
From: Bucuresti: Floreasca & Muncii




nu vindeti ! este un vis care daca-l vindeti o sa va para rau.banii vin si se duc,nu merita pentru un pumn de bani sa ne vindem visele,cand se vor duce banii ce o sa faceti?o sa va ganditi la orasel...


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2007
Dacia 1310 TX/1989
Renault Laguna I RN/1994
Chrysler 300c /2010
Mercedes E280 CDI 4Matic /2009
Mercedes C200 diesel /1994
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian mgn
post 23 Nov 2008, 21:11
Post #5


megane ... reno megane !


Group: Members
Posts: 1.073
Joined: 5 April 08
From: timisoara




subscriu celor spuse de colegii mei mai sus ... si votez in consecinta !
va felicit si va doresc multa dorinta de a continua si putere de munca.


--------------------
Mgn II 1.5dci/105cp 18" Arrays custom wheels-Eibach+KYB Suspension- BMC filters-Chrome window trims-Xenon - Smoked taillights
Custom navi integrated into central dashboard , GroundZero audio line

Vanity, definitely my favorite sin!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 23 Nov 2008, 21:46
Post #6


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Eu doar va felicit, nu-mi permit sfaturi!Mi-ar placea sa am asa ceva, dar nu am talentul/rabdarea si daruirea dvs.


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 23 Nov 2008, 21:58
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Daca nevoile financiare nu sunt de nesuportat sfatul meu ar fi sa nu vinzi. Eventual, limiteaza-te pe viitor in ceea ce o priveste numai la sponzorizari pentru a nu ingreuna un buget care si asa inteleg ca este cu probleme. Daca financiar nu ai incotro .... e greu sa-ti dau un sfat, stiu ce eforturi financiare presupune 'lupta' cu sistemul medical romanesc. La fel ca si cristianxxl nu-mi permit sa-ti dau un sfat, o situatie ca a ta cred ca poate fi judecata corect numai daca treci prin ea. Asa ca prefer sa ma abtin de la vot.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prognosis
post 24 Nov 2008, 17:27
Post #8


Membru adoptat


Group: Members
Posts: 926
Joined: 7 October 08
From: Slobozia




Si pentru ca sirul neplacut de ghinioane sa nu se tremine prea brusc, si pentru ca linistea vizavi de plecarea la Brasov sa nu ma cuprinda, am aflat acum 20 minute ca persoana care trebuia sa mearga cu mine la Brasov, Razvan, nu mai poate sa mearga. Cum in camionul care va lua diorama nu mai este loc si pentru mine, va dati seama ca visul meu de a o prezenta lumii la Brasov s-a spulberat.... Nu am cum sa mai ajung acolo. Practic diorama am cum so duc, dar eu, nu am cu cine merege. Asa era si cineva care sa stea cu mine acolo caci camera era rezervata pentru doua persoane. E nevoie de doi oameni tot timpul la diorama. Mai ales ca plecarea la masa se va face in doua transe astfel incat sa nu ramana nesupravegheate... In fine!
.....................................................................................................
Gata! Am rezolvat. S-a oferit domnul Gabi Sbingu din Ploiesti sa ma duca-aduca si sa si stea cu mine acolo cele doua zile!

This post has been edited by Prognosis: 24 Nov 2008, 17:57


--------------------
- - -
Freedom is not free!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 24 Nov 2008, 17:36
Post #9


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Visul e frumos dar nu trebuie pus mai presus de viata. Te sfatuiesc sa incerci s-o vinzi la un pret cat mai bun, si sa-ti acoperi celelalte cheltuieli.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Johnny78
post 25 Nov 2008, 00:34
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.816
Joined: 14 February 08
From: Bucuresti, Jud. Bacau




Prognosis,
Eu zic sa faci asa:
pune pe o foaie alba data in jumatate plusurile si minusurile

dar in primul rand du-te la Brasov cu ea. apoi vei putea sa hotarasti singur ce si cum...
indeplineste-ti visul nnumarul unu care e mai tangibil ca niciodata...

apoi o sa vezi daca o vinzi si incepi alta sau daca o imbunatatesti pe asta....
nu cred ca marile companii nu ar vrea sa sponsorizeze asa ceva...


--------------------
Renault Laguna 2.0 1994/Business - BC 99 AEB
De cand am Renault, ingerul meu pazitor si-a luat Lamborghini. Vai de aura lui!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prognosis
post 27 Nov 2008, 13:00
Post #11


Membru adoptat


Group: Members
Posts: 926
Joined: 7 October 08
From: Slobozia




27 noiembrie 2008

Astazi, a sosit si atat de mult asteptatul autobuz scolar, alaturi de prima cursa cu turisti care viziteaza Blumenberg. Suntem gata de drum. Am demontat diorama, totul este bagat la cutiute si pregatit. Am mari emotii pentru cum se va desfasura transportul si cum voi ajunge cu diorama la Brasov. Sper sa fie timp bun si sa ajungem intregi si sanatosi.
th_27-11-2008-1.jpg th_27-11-2008-5.jpg
Multumesc tuturor celor ce m-au ajutat si incurajat. La intoarcere voi analiza datele chestionarului si voi lua o decizie!
Ne vedem la Brasov! Asa sa ne ajute Dumnezeu tuturor!


--------------------
- - -
Freedom is not free!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 27 Nov 2008, 13:15
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Sunt pasionat de asa ceva, mi-ar fi placut ca in aceasta pasiune sa investesc mai mult timp, mai multa documentare si implicit si fonduri.

Din pacate nu am facut aceste lucruri, in schimb ii admir pe cei care au reusit sa inceapa un astfel de proiect.

NU o vinde.



--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prognosis
post 8 Dec 2008, 12:48
Post #13


Membru adoptat


Group: Members
Posts: 926
Joined: 7 October 08
From: Slobozia




8 decembrie 2008

Am studiat atent ceea ce s-a scris in chestionar. Daca nu am reusit sa vand diorama nu disper. Voi continua munca la ea. Oricum, aceasta lucrare este in prezent singura mea ratiune de a mai trai. Forta pe care mi-o da acest orasel nu se poate explica in cuvinte. Am si sustinerea sotiei si a fiului, asta imi da curaj si putere de munca.

Am inceput sa fac proiectele de modificari ale dioramei pentru a ma prezenta cu ea la concursul din vara din strainatate. Intentia era de a vinde diorama si de a face alta impreuna cu Razvan, pe scara TT... Cum insa nu am reusit sa vand diorama, am decis sa continui munca la ea si asa cum voi putea sa o imbunatatesc. Voi tuna cladirile si le voi imbatrani, voi restaura trenuletul mehano de calatori primit in dar tot de la cineva de pe forum (doreste anonimatul) th_8-dacia-reno-11.jpg
, voi incerca introducerea unui circuit pe sosea in care sa ruleze un vehicul. Voi reface o parte din circuitele de cale ferata, in zonele de oprire, astfel incat sa incapa trenuri mai lungi. Voi construi o mica linie de intretinere pentru locomotive. Voi reface legaturile intre cele doua tronsoane si voi modifica instalatia de automatizare astfel incat circuitele sa interactioneze si sa rulez trenuri in ambele sensuri de mers in mod automat. Voi introduce zone de franare graduata si plecarea se va face tot in trepte. Totul in sistem analog. Voi demonstra ca se poate, mai ales ca la Brasov multa lume s-a indoit ca voi fi in stare sa fac asa ceva. S-au mai indoit ei chiar la inceput, atunci cand le-am spus ca voi face automatizare in analog. Au ras de mine... Dar a vazut toata lumea la Brasov ca diorama mea a functionat fara intreruperi, fara deraieri si fara accidente cate 12-14 ore pe zi. Ma mandresc cu asta! Mai ales ca am lucrat singur, cu un buget foarte mic, cu resurse in marea majoritate din materiale reciclate. Am rulat trenulete vechi, reconditionate de mine. Singurul tren nou in totalitate a fost cel de la voi. Voi prezenta diorama mai multor firme in speranta unei sponsorizari. Astept si sugestiile voastre. Asta pentru ca va consider prietenii mei, voi cei ce m-ati sustinut si incurajat. Conteaza enorm sa stii ca cineva te sustine si te incurajeaza. Citesc atent toate sugestiile voastre si multe din ele au fost extraordinare. Oricine vrea sa se implice alaturi de mine in acest proiect este bine venit.
Pentru finantare voi vinde toata colectia mea de masinute si cele mai mari dar si cele mai mici. Voi face poze si voi posta la vanzare poate voi gasi iubitori de masinute.

Voi continua si acest an, cu ajutorul lui Dumnezeu sa postez pe situl meu lucrarile ce le voi face. Nu stiu daca voi mai posta pe unele forumuri... Multumesc tuturor celor ce au fost alaturi de mine! Multumesc celor ce au votat in acest chestionar. Parerile lor sunt importante pentru mine.

Asa sa-mi ajute Dumnezeu! Multa sanatate si voua, sarbatori fericite!

This post has been edited by Prognosis: 8 Dec 2008, 12:48


--------------------
- - -
Freedom is not free!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 8 Dec 2008, 18:31
Post #14


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Daca parerea mea nu coincide cu a celorlalti sper sa nu iau bolovani in cap.

Sunt pasiuni care produc bani si sunt pasiuni care mananca bani. Din pacate, diorama este o pasiune care va avea intotdeauna o balanta negativa de-a lungul timpului. In conditiile in care fondurile pentru aceasta diorama sunt practic inexistente nu vad decat 2 solutii: 1. 100% sponsorizare sau 2. scoasa la vanzare

Desi e dureros, situatia trebuie cantarita foarte obiectiv. Problema nu se pune numai din punctul de vedere al pasiunii ci si al influentei pe care aceasta pasiune o are asupra persoanleor din jur. Niciodata pasiunea cuiva nu trebuie sa impovareze familia sau pe cei apropiati. Daca cei apropiati ar impartasi aceasta pasiune atunci da, probabil ca se justifica. Nu stiu care e situatia in cazul de fata (desi am citit cam tot ce s-a scris pe acest subiect).

Oricum, privind lucrurile la rece si dintr-o pozitie detasata, eu zic sa vinzi si sa iti traiesti viata. Cateodata nici nu stii cate pierzi concentrandu-te asupra unui lucru unic si pe o perioada lunga de timp.

Cele spuse mai sus nu sunt scoase din burta ci sunt de fapt concluziile la care am ajuns in urma propriilor experiente de viata cand, ducandu-mi diferitele vise in diferite stadii de realizare am observat efectele asupra celor din jur.

Votul meu a fost pentru vanzare.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prognosis
post 10 Dec 2008, 06:12
Post #15


Membru adoptat


Group: Members
Posts: 926
Joined: 7 October 08
From: Slobozia




@Liviu

Nu aveti de ce sa va luati pietre in cap. Topicul este deschis tocmai pt. ca dvs. si altii sa-si expuna punctul de vedere din afar problemei. Aveti foarte multa dreptate. Cu o mica exceptie. Aceasta nu este numai o pasiune. Pentru mine este un mod de viata. Activitatea la diorama m-a tinut departe de pat si de spital. Boala mea este nevindecabila. Stadiul in care a evoluat nu imi da mari sanse pentru mai mult de 16 luni de viata de la ultima examinare (septembrie). Decat sa stau in pat si sa bolesc, legat la oxigen si cu morfina la 12 ore am preferat sa renunt la tratament si sa-mi ascund durereea in spatele activitatii. Macar sa ramana ceva in urma trecerii mele pe acest pamant. Gandul ca voi termina lucrarea si ca o voi da spre vedere lumii m-a intovarasit si ma indarjit. Alt ceva sa fac nu am decat sa-mi plang de mila prin spitale (oricum degeaba) am preferat sa ma concentrez pe munca. Este ceva ce puteam face "pe langa casa". Adica am avut o activitate la care ma puteam inhama daca ma simteam bine, ma ridicam din pat si lucram. Ca era miezul zilei sau miezul noptii. Am inceput sa lucrez la diorama aceasta cam la o luna dupa ce am fost concediat. Eu sunt un om activ. Deplasarile insa sunt ceva groaznic de explicat pentru mine. Durerea pe care o simt respirand sau mai ales atunci cand tusea ma ineaca iar lipsa de oxigen ma face sa-mi pierd echilibrul si cumpatul intrand in panica, ma alunga departe de orice activita extrahome. Prin munca la aceasta diorama am pacalit peste un an din viata mea dureroasa. Sa nu credeti ca am fost un cersetor din totdeauna sperand sa fac lucruri frumoase (chiar si din pasiune) pe banii altora. Vedeti siturile mele cu traforaje, masini de vant si multe altele. Asa sunt eu. Un om activ. Cand aveam serviciu, goneam cu masina catre casa pentru a lucra in fiecare seara la cate ceva. Pe vremea aceea aveam un salariu bun si imi permiteam sa-mi cumpar materiale si piese iar viata mea era ceva normal. Zic eu... Boala insa, m-a lasat fara serviciu. De aici si fondurile slabe cu care sa-mi continui activitatea. Sa stiti ca aceasta diorama s-a construit singura. Adica bani pentru ea am facut din reparatii si tunari de trenuri, vagoane, locomotive. Din pagini de net si din vanzarea lucrarilor de traforaj si de jucarii de vant. Din pacate nu mai pot lucra nici traforaj caci praful de lemn taiat, slefuit, aschiat imi provoaca mari crize. In fine, nu stiu de ce la aora aceasta fac o pledoarie pentru ce? Pentru ca sa ma justific? Nu cred ca este nevoie! Oricum, am inteles si mesajul dvs. Este corect. Imi impovarez familia nejustificat. De aceea am pus pe un site de licitatii diorama. Daca se vinde, e bine. Oricum am timp sa fac alta mai buna si mai performanta pana la vara. Si am si ambitia asta sa castig concursul din Ungaria. Deocamdata sunt in tratative pentru sponsorizare. Cineva imi va face modulele (mesele) standard dupa cum cer regurile MEM. Asa cum arata mesele mele acum nu se incadreaza diorama in standardul Federatiei Europene de Modelism Feroviar. Dupa ce imi aduce mesele frumos lucrate, modular, daca vand diorama, incep sa lucrez alta impreuna cu Razvan, baiatul pe care l-ati cunoscut la Brasov si care s-a molipsit de aceasta pasune (din orasul meu). dac nu se vinde diorama, vom vedea cum vom detasa placile dioramei de pe suport si le vom monta pe noua masa. Daca nu se vinde, voi analiza si voi incerca sa iau o decizie corecta. In ceea ce priveste familia, ei au inteles ca numai munca la diorama ma tine pe picioare. Eu nu-i grevez cu cerinte financiare. Foarte rar am cerut sotiei bani pentru a plati unele expediere de colete atunci cand reparam cate ceva ce-mi aducea bani. Inteleg ca am gresit. Stiu ca am fost egoist. Dar visul era prea puternic si prea frumos. Experienta de la Brasov, privirea oamenilor atunci cad vedeau diorama, a copiilor, a voastra, a celor de pe aceste forumuri, mi-au spus ca nu am muncit zadarnic. Clipele acelea au fost unice pentru mine. Nu le voi uita niciodata. Toate astea au meritat efortul. Si financiar si fizic. In rest ce sa mai zic!? Au drepatte si cei ce sustin ideea continuarii visului si de a merge la un concurs international. Stiu ca pot termina lucrarea pana in august, dar nu stiu daca voi mai fi pe picioare in august daca renunt la munca si ma bag in pat. E o cedizie grea de luat. Pana una alta, am pus diorama pe un site de licitatii. Poate ca se va vinde intr-un final si cineva care sa aiba grija si sa o pretuiasca, se va bucura de munca mea! Oricum, daca mor, cui ramane? O piatra de moara in casa sotiei mele??? Sincer, perefer sa o vand iar daca incep alta, cu fonduri din vanzarea acesteia, daca o termin pana la concurs, sau daca ma duc pe drumul meu pana in data concursului, sunt sigura ca Razvan va continua munca mea si o va pretui cum se cuvine. Iesirea de la Brasov a fost o experienta unica si minunata dar m-a epuizat. De cand ma-am intors acas, in aerul poluat din Slobozia, nu am mai iesit din crize decat scurte periode de timp. Asta imi da de gandit nu?
Oricum, va rog din suflet sa-mi iertati dizertatiile. Va promit ca acesta este ultimul meu post aici si nu va voi mai plictisi.

Licitatia pentru vanzarea dioramei se desfasoara aici

Ca sa sustin diorama si tratamentul meu am mai scos la vanzare si doua lucrari religioase din secolul XVIII, detinute de familia mea. Detalii despre lucrari!
Lucrarile se pot vedea aici th_carti-rel-01.jpg

Credite pentru promovarea licitatiei le pot obtine din click pe licitatzii.gif

Concursul de fotografii, faza finala, se desfasoara aici Poza autor Arin Panait

Nu voi mai posta nici aici la Chestionar si nici la Maini de aur fara sanse.
Daca voi putea sa mai scriu ce fac la diorama, voi posta la Orasul din sufragerie. Pe situl meu atat cat va mai merge. Caci el se tine din reclame. Daca nu sunt intrai pe reclame , situl se stinge. La fel cum vad ca s-a stins www.traforaj.info . Pe unele forumuri chiar nu voi mai posta nimic. Din motive obiective despre acre nu vreau sa vorbesc. Expozitia de la Brasov mi-a arat si fata urata a lucrurilor. Nmernicia unor colegi de breasla, invidia si mojicia care ai anima pe unii m-a uimit. Nu ma asteptam la asta. Dar, e o alta poveste despre care nu vreau sa vorbesc. Vreau sa uit aceasta parte a experientei mele de la Brasov. In rest, numai bine tuturor!

Va multumesc tuturor si va doresc Sarbatori Fericite!
ps- se poate inchide acest topic

This post has been edited by Prognosis: 10 Dec 2008, 08:34


--------------------
- - -
Freedom is not free!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:47
Dacia