Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Noul Symbol 1.4, 16V, 98CP, expression, my car - Dixy

phistach
post 1 Apr 2009, 12:04
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




In primul rand, bine v-am gasit!
Acesta este primul meu post pe reno.ro, dar urmaresc forumul inca din noiembrie anul trecut - atunci am cumparat masina si cautam pareri, impresii despre ea (n-am gasit mai nimic atunci, decat ca e urata , monstru, etc.).
M-am hotarat sa tin acest jurnal de bord in speranta ca poate cineva are nevoie de informatii despre aceasta masina . Mai exista pe forum un topic asemanator, dar care se pare ca a fost abandonat.

Dar sa revin la masina, in ciuda a tot ceea ce am citit pe net despre masina, si nu erau prea multe informatii pe atunci, doar ca e urata, vai ce monstru a mai scos renault , si altele, majoritatea isi dadaeau cu parerea din poze, eu am fost la dealer am vazut-o, mi-a placut, am luat-o biggrin.gif .

Noul Renault Symbol - Expression

Motorizare:
1,4 16 V 98 CP
Dotari optionale:
Aer conditionat cu reglare automata
Airbag pasager
Radio mono CD MP3 4x15 W cu afisaj separat si satelit de comanda la volan
Culoare exterior:
Beige cendré


Masina este luata in leasing in data de 14 noiembrie 2008, pret 9900 euro cu TVA.
Avea 13 Km la bord , acum are 7200 biggrin.gif

Am trecut cu bine de rodaj , abtinandu-ma cu greu sa nu trec de 3500RPM.
Dupa rodaj forjata destul de mult, se tine destul de bine in curbe desi are suspensii mai "moi", la fel de bine se tine la 160 KM/ora (mai mult n-am fortat-o).

O sa revin cu detalii legate de consum, probleme ce le-am avut (cu vecinii, hotii, etc biggrin.gif), si bineinteles cu poze , dar mai intai trebuie s-o cosmetizez un pic (a se intelege spala, aspira, etc).
As fi dorit sa scriu mai multe in primul post dar din pacate sunt la birou si sefu' urla smile.gif

PS:Intentionez sa tin acest topic alive si sa nu-l abandonez.

This post has been edited by phistach: 2 Apr 2009, 10:26


--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sheffield
post 1 Apr 2009, 15:19
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 176
Joined: 12 April 06
From: Bucuresti




Sa o stapanesti sanatos, cat mai multi km fara probleme


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT 2008 Trend
Ex DSN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 1 Apr 2009, 16:11
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




s-o stapanesti sanatos! cea mai buna alegere motorul asta - dupa 3500rpm e o placere smile.gif

poze cu interiorul ai?


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 1 Apr 2009, 19:13
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




bravo pentru alegere, noul symbol arata mai omenos ca primul, deci eu unu nu mi-as face probleme in privinta asta. Si interiorul e chiar placut, cu toate ca se bazeaza pe vechiul symbol. Cum e spatiu in spate? Ca am stat in el la o expozitie, in spatele soferului si nu stiu ce avea ala in podea, ca parca nu era dreapta..


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 1 Apr 2009, 19:26
Post #5


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




@apophis, desi nu pentru mine era, fiind obisnuit cu Loganul spatiul pentru pasageri spte, e mai mic si mai stramt.
@initiator, poze!
Sa o stapanesti sanatos!


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phistach
post 2 Apr 2009, 10:22
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




thx all pentru pareri!
@aphopis - in spate este mai incapatoare decat variantele anterioare de symbol, este mai inalta cu cativa centrimetri, am avut ca pasageri in spate persoane de 1,85- 1,90 care nu s-au plans ca n-ar avea loc sau ca ar da cu capul de plafon, chiar eu i-am intrebat acest lucru stiind problemele de la versiunile anterioare. In showroom chiar am comparat spatiul din spate urcandu-ma pe rand intr-un symbol faza 4 si pe urma in noul symbol, si am remarcat de pe atunci diferentele, chiar si spatiul pentru picioare pare a fi mai mare. Nu stiu de podea ca n-ar fi dreapta, o sa ma uit si revin cu detalii biggrin.gif
@ herculane - intradevar dupa 3500 rpm se simte cu adevarat puterea motorului
@ all - o sa revin cu poze , probabil in weekend dupa ce o s-o spal, acum e super jegoasa si mi-ar fi jena ca primele poze cu ea pe forum si totodata pe net sa o arate asa murdara.

acum detalii despre problemele avute:

din fericire probleme tehnice nu am avut si sper sa nu am biggrin.gif
in schimb am avut probleme cu vecinii care la nici o luna dupa ce am luat-o mi-au tras 2 zgarieturi , una pe portbagaj mai putin adanca, si inca una pe aripa stanga spate ceva mai adanca.

o alta problema am avut cu hotii , care mi-au furat geamul oglinda laterala dreapta, probabil la comanda, pentru ca nu se gasesc foarte usor oglinzi fiind model nou si de ce nu au luat-o si pe cea de pe stanga?.
Am alergat 3 saptamani sa gasesc, aici o bila neagra am pentru Auto Marcus Grup- aveau pe stoc oglinda 150 RON, dar ca sa o pot lua de la ei trebuia masina bagata in service iar manopera costa 40 RON in conditiile in care geamul oglinzii se monteaza pur si simplu prin impingere (are niste cleme).
Inca o bila neagra pentru Meridian Sud unde am fost, nu aveau pe stoc, dar pretul era super ok 60 RON +20 RON manopera.Am zis ok si am comandat-o , a sosit in 4 zile, am primit un telefon sa merg sa o monteze , mi-au spus ca dureaza 20 min, cand am ajuns am asteptat 1 ora sa imi bage masina in service , dupa 20 de min ma cheama sa imi spuna ca, din greseala, au comandat oglinda de partea stanga, si ca ar avea si pentru partea dreapta dar aceea costa 130 RON, am intrebat de ce asa mare diferernta intre stanga si dreapta, iar raspunsul primit a fost " nu stim , dar asa este la toate". Eu cred ca cea stanga ar trebui sa fie mai scumpa deoarece are si curbura pentru unghi mort.
In fine, scarbit am acceptat-o pe cea de 130 RON, satul de atatea drumuri, iar baietii ca sa-si indrepte putin greseala nu mi-au mai luat manopera.
Cu totul cele 20 min s-au transformat in 2h si 30 min+ multi nervi.

In urmatorul post o sa va vorbesc despre consum.

Numai bine

This post has been edited by phistach: 2 Apr 2009, 10:28


--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 2 Apr 2009, 12:20
Post #7


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




QUOTE(phistach @ 2 Apr 2009, 11:22)
In urmatorul post o sa va vorbesc despre consum.
*



+niste poze biggrin.gif

Drumuri bune sa ai!!!


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 8 Apr 2009, 14:43
Post #8


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




QUOTE(phistach @ 1 Apr 2009, 12:04)
PS:Intentionez sa tin acest topic alive si sa nu-l abandonez.



Sa te credem 04.gif ?




Poze?

This post has been edited by balanel: 8 Apr 2009, 14:47


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phistach
post 8 Apr 2009, 16:06
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




QUOTE(balanel @ 8 Apr 2009, 14:43)
Sa te credem 04.gif ?
Poze?
*


de crezut nu stiu tongue.gif , timpul va dovedi asta.
Poze inca nu am. Sper ca weekendul asta sa pot face. Weekendul trecut n-am avut timp. Am mult de alergat in weekend ( vine nunta peste o luna biggrin.gif ), iar in timpul saptamanii nu am timp (serviciul).

update KM 7740.
apropo! care stiti la cat trebuie sa fac revizia intermediara? avand in vedere ca circul cu masina destul de mult in bucuresti? adica trebuie la 7500 sau la 10.000 KM. Sunt confuz pentru ca in cartea de garantie scrie revizie la 15.000 KM, iar pe site-ul reno scrie ca masinile benzinare achizitionate dupa luna a opta 2008 au intevalul de revizie extins la 20.000KM. Poate ma lamuriti voi, daca nu o sa sun la vocea clientului ...

Ziceam ca va vorbesc de consum:
- 70 Km exclusiv in bucuresti, consum CB 11,2%, cu media de 14 Km/H ohmy.gif
- 400 KM din care 110 in bucuresti consum CB 7,9%, acum nu stiu ce sa zic de medie , CB zice 28 Km/h, dar nu stiu cum calculeaza pt ca dupa parerea mea ar trebui sa fie mai mare(sa zic 15 km/h in oras si 70 km/h afara=> dupa mine o medie de aprox 55 Km/h)
- consum instant la 120km/h- 7,5l, 140 km/h - 8,5l, 150 km/h - 9, ceva (nu mai stiu exact- nu prea am ocazia sa merg la viteza asta, doar de 2 ori pe A1).
O sa mai fac ceva teste de consum , dar oricum nu se prea apropie de ce scrie in carte 9,9 urban, 5,4 extraurban, 7 mixt, e o diferenta de cam 1l care din ce am mai citit pe aici e normala.

Promit sa revin cu poze - sper ca weekendul asta sa fiu mai linistit, dar nu se stie ce pregatiri , idei ii mai vin viitoarei mirese biggrin.gif

9 Apr 2009, 09:30:
QUOTE(phistach @ 8 Apr 2009, 16:06)

apropo! care stiti la cat trebuie sa fac revizia intermediara? avand in vedere ca circul cu masina destul de mult  in bucuresti? adica trebuie la 7500 sau la 10.000 KM. Sunt confuz pentru ca in cartea de garantie scrie revizie la 15.000 KM, iar pe site-ul reno scrie ca masinile benzinare achizitionate dupa luna a opta 2008 au intevalul de revizie extins la 20.000KM. Poate ma lamuriti voi, daca nu o sa sun la vocea clientului ...


*



chiar nu stie nimeni la cati Km trebuie sa fac revizia?



This post has been edited by phistach: 9 Apr 2009, 09:30


--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 9 Apr 2009, 09:48
Post #10


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Cred ca-ti calculeaza in functie de timp ... adica tu ai pus 15 km/h ( cei pe care-i arata CB ) ... dar nu cred ca e prea corect , pt ca poate in ziua respectiva ai petrecut mai putin timp stand la semafor biggrin.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammix
post 10 Apr 2009, 14:34
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 11 March 08




Renault din cate stiu eu nu are asa numita "revizie intermediara". In mod normal revizia le benzinare se face la 15.000km dar presupun ca au schimbat intervalul insa au uitat sa faca update si la cartea de service a masinii. Daca ai un act pe care scrie ca revizie se face la 20.000 km atunci la 20.000 km se face.

Multa bafta si cati mai multi km cu masina!


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 10 Apr 2009, 14:49
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




eu am avut revizie intermediara la clio 2 bicorp la 7500km


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeodr
post 10 Apr 2009, 17:01
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 383
Joined: 18 March 07
From: brasov




reviziile la Dacia-Renault ,incepind ci iulie 2008 se fac la 20.000 km benzina si 15.000 km diesel !!!...cu aceasta data s-a introdus si garantia standard de 3 ani...cu extenside de 1 sau 2 ani (platita)!!!


--------------------
LAGUNA 1ph2 NEVADA GRANDTOURS CONCORDE ..1998 luna noiembrie 06..avion cu motor..!!! - BV 77 EME
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phistach
post 14 Apr 2009, 15:08
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




am trimis mail la Vocea Clientului biggrin.gif, astept raspuns!

still no pictures! sad.gif


--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 14 Apr 2009, 20:20
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06






--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phistach
post 15 Apr 2009, 09:46
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




@aphopis& others : yeah! yeah! I know! blush.gif

Raspunsul de la vocea clientului :

"Stimate Domnule *************,

Va confirmam primirea mesajului adresat firmei noastre si va multumim pentru increderea acordata prin transmiterea acestuia.

In legatura cu aspectele semnalate dorim sa va comunicam ca, pentru vehiculul dumneavoastra, Renault SYMBOL (data livrare 14.11.2008), periodicitatea reviziilor este de 20000km/1an.

Pentru autovehiculele Renault comercializate pana la data de 27/05/2008 in reteaua agreata Renault Romania, intervalele obligatorii de revizie sunt 10000km/1an pentru motorizarile diesel si 15000km/1an pentru motorizari benzina.

Aceste intervale au fost extinse pentru vehiculele nou achizitionate incepand cu aceasta data, dupa cum urmeaza:
• de la 10000 km la 15000 km pentru automobilele Renault diesel
• de la 15000 km la 20000 km pentru automobile Renault pe benzina*
* cu exceptia modelelor Renault Sport si a celor echipate cu motoare turbo

Revizia se efectueaza intotdeauna la indeplinirea unuia din cele doua criterii impuse: intervalul de kilometraj sau intervalul de timp. In eventualitatea in care doriti sa efectuati intermediar o verificare tehnica, va invitam sa va adresati reparatorilor din reteaua autorizata in vederea programarii si efectuarii acestei interventii.

Coordonatele partenerilor autorizati Renault pot fi vizualizate accesand linkul: http://www.renault.ro/commun/concessionnaires.php.

Ramanem in continuare la dispozitia dumneavoastra pentru orice solicitari si sugestii si va asiguram de intreaga noastra consideratie.

Cu deosebita stima,

Georgeta OPREA
Vocea Clientului Renault
Tel : 021 203 88 58
Fax : 021 203 88 80
e-mail: voceaclientului.renault@renault.com"


Acum ce sa fac? sa-i fac o intermediara? sau nu ? nu am probleme cu masina deocamdata , doar nivelul antigelului este spre min (asta de cand am luat-o), dar as putea sa-l completez eu!
Astept sfaturi de la voi cei cu mai multa experienta in exploatarea masinilior marca Renault, mentionez ca circul aproape zilnic aprox 30KM in Bucuresti, aprox 30% din nr de Km (8200) sunt facuti in oras.



--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madkat
post 15 Apr 2009, 10:40
Post #17


™™™™™™™™™


Group: Members
Posts: 2.351
Joined: 3 May 05
From: Bucuresti




haidi bre... nu e greu sa faci 2-3-4 poze... ce naibii biggrin.gif


--------------------
Alfa Romeo & VW 156 2.5 V6 & Bora TDI 1999 & 2001
Hoping for the best, and expecting the worst
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeodr
post 15 Apr 2009, 10:50
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 383
Joined: 18 March 07
From: brasov




eu la phase deux-ul meu am facut schimbul de ulei la 19 600 km ,adica la termenul dat de producator 20.000 km sau un an !!!....uleiurile sunt sintetice ,si tin linistit si 30.000 km !!!...daca ai prejudecati ,si vrei sa schimbi uleiul mai devreme ,sunt doua variante...schimbi la dealer,fiind masina in garantie ,dar se considera ca ai efectuat o REVIZIE ,cu costurile implicite ...sau schimbi tu ,pur si simplu,..dar daca se defecteaza ceva la motor si se constata ca ai facut schimbul de ulei in afara retelei Dacia-Renault ...pierzi GARANTIA !!!
...BAFTA !


--------------------
LAGUNA 1ph2 NEVADA GRANDTOURS CONCORDE ..1998 luna noiembrie 06..avion cu motor..!!! - BV 77 EME
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phistach
post 15 Apr 2009, 10:58
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




QUOTE(madkat @ 15 Apr 2009, 10:40)
haidi bre... nu e greu sa faci 2-3-4 poze... ce naibii  biggrin.gif
*



poze pot sa fac oricand, nu e greu, mai greu e sa curat masina! si nu vreau sa v-o prezint murdara! biggrin.gif vreau sa arate bine , cam ca o pitipoanca in mall , dar nu impopotonata, ci stock radmasa.gif

QUOTE(romeodr @ 15 Apr 2009, 10:50)
eu la phase deux-ul meu am facut schimbul de ulei la 19 600 km ,adica la termenul dat de producator 20.000 km sau un an !!!....uleiurile sunt sintetice ,si tin linistit si 30.000 km !!!...daca ai prejudecati ,si vrei sa schimbi uleiul mai devreme ,sunt doua variante...schimbi la dealer,fiind masina in garantie ,dar se considera ca ai efectuat o REVIZIE ,cu costurile implicite ...sau schimbi tu ,pur si simplu,..dar daca se defecteaza ceva la motor si se constata ca ai facut schimbul de ulei in afara retelei Dacia-Renault ...pierzi GARANTIA !!!
...BAFTA !
*



cu uleiul sta foarte bine, doar nivelul antigelului e spre minim. cred ca o sa astept pana la 20.000 sau un an, dar prin iunie o sa plec in grecia cu masina si cred ca ar fi bine sa-i fac o verificare inainte de plecare!



--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 15 Apr 2009, 19:30
Post #20


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




Vezi dupa ce o speli sa o dai si cu ceara de vreo 2 ori ca nu acceptam pozele decat asa tongue.gif laugh.gif


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 15 Apr 2009, 19:35
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




QUOTE(romeodr @ 15 Apr 2009, 10:50)
eu la phase deux-ul meu am facut schimbul de ulei la 19 600 km ,adica la termenul dat de producator 20.000 km sau un an !!!....uleiurile sunt sintetice ,si tin linistit si 30.000 km !!!...daca ai prejudecati ,si vrei sa schimbi uleiul mai devreme ,sunt doua variante...schimbi la dealer,fiind masina in garantie ,dar se considera ca ai efectuat o REVIZIE ,cu costurile implicite ...sau schimbi tu ,pur si simplu,..dar daca se defecteaza ceva la motor si se constata ca ai facut schimbul de ulei in afara retelei Dacia-Renault ...pierzi GARANTIA !!!
...BAFTA !
*


ma indoiesc ca pot sa isi dea seama aia ce ulei ai folosit, mai ales daca taci chitic. Si in plus , atata timp cat respecti standardul de ulei cerut de renault, nu vad ce s-ar putea intampla.


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danyhhh
post 15 Apr 2009, 20:26
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 646
Joined: 22 July 08
From: Cluj-Napoca






--------------------
Renault / Megane / 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sweetboy89
post 16 Apr 2009, 08:12
Post #23


Dacia Logan Driver


Group: Members
Posts: 166
Joined: 27 October 08
From: Slobozia




QUOTE(danyhhh @ 15 Apr 2009, 20:26)


cred ca nu stie engleza. in traducere libere: acest topic e inutil fara poze


--------------------
DACIA Logan 2010 Berlina Laureat - IL-18-YFL
Conduc Dacia Logan si sunt mai tare ca Van Damme !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danyhhh
post 16 Apr 2009, 10:03
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 646
Joined: 22 July 08
From: Cluj-Napoca




Stiu foate bine engleza si nu am nevoie de translatori smile.gif


--------------------
Renault / Megane / 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 16 Apr 2009, 10:14
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




nu cred ca la tine se referea smile.gif


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sweetboy89
post 16 Apr 2009, 12:35
Post #26


Dacia Logan Driver


Group: Members
Posts: 166
Joined: 27 October 08
From: Slobozia




QUOTE(herculane @ 16 Apr 2009, 10:14)
nu cred ca la tine se referea smile.gif
*



ai mare dreptate. ma refeream la initiatorul topicului


--------------------
DACIA Logan 2010 Berlina Laureat - IL-18-YFL
Conduc Dacia Logan si sunt mai tare ca Van Damme !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phistach
post 16 Apr 2009, 13:14
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




QUOTE(sweetboy89 @ 16 Apr 2009, 13:35)
ai mare dreptate. ma refeream la initiatorul topicului
*




si eu stiu foarte bine engleza! biggrin.gif
da ce v-ati aprins asa? suparare mare ca nu pun poze!!! tongue.gif
asa ca...... la cererea voastra astazi voi pune si pozele! 168.gif




iata si valuri.gif pozele :
yupy.gif yupy.gif yupy.gif

V-o prezint pe papusica mea, Dixy smile.gif :

This post has been edited by phistach: 16 Apr 2009, 14:16

Attached thumbnail(s)
P1000931.JPG ( Size: 104.27k ) Number of downloads: 3239
P1000932.JPG ( Size: 455.16k ) Number of downloads: 3500
P1000934.JPG ( Size: 200.42k ) Number of downloads: 3425
P1000937.JPG ( Size: 196.77k ) Number of downloads: 3167
P1000938.JPG ( Size: 211k ) Number of downloads: 3062
P1000939.JPG ( Size: 219.9k ) Number of downloads: 603
P1000942.JPG ( Size: 235.07k ) Number of downloads: 530
P1000947.JPG ( Size: 302.28k ) Number of downloads: 753
P1000951.JPG ( Size: 212.98k ) Number of downloads: 743
P1000952.JPG ( Size: 178.24k ) Number of downloads: 471
P1000953.JPG ( Size: 139.72k ) Number of downloads: 522
P1000955.JPG ( Size: 105.34k ) Number of downloads: 549
P1000970.JPG ( Size: 388.96k ) Number of downloads: 581
P1000971.JPG ( Size: 402.57k ) Number of downloads: 614
P1000972.JPG ( Size: 461.33k ) Number of downloads: 832
P1000974.JPG ( Size: 413.31k ) Number of downloads: 907
P1000975.JPG ( Size: 410.08k ) Number of downloads: 786
P1000976.JPG ( Size: 413.36k ) Number of downloads: 796
P1000978.JPG ( Size: 382.67k ) Number of downloads: 954
P1000979.JPG ( Size: 293.06k ) Number of downloads: 935
P1000980.JPG ( Size: 485.58k ) Number of downloads: 845
P1000981.JPG ( Size: 487.71k ) Number of downloads: 917
P1000982.JPG ( Size: 495.42k ) Number of downloads: 1029
P1000983.JPG ( Size: 447.23k ) Number of downloads: 1048
P1000984.JPG ( Size: 487.48k ) Number of downloads: 905
P1000985.JPG ( Size: 465k ) Number of downloads: 578
P1000986.JPG ( Size: 496.55k ) Number of downloads: 718


--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vdaniel
post 16 Apr 2009, 14:49
Post #28


Dacia si atat


Group: Members
Posts: 267
Joined: 24 March 09
From: moldova di nord




asa da alta viata, s-o stapanesti sanatos


--------------------
dacia 1310 1999 - bt-www
respir deci traiesc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
phistach
post 16 Apr 2009, 15:20
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 1 April 09




Sarbatori fericite tuturor!

Pana miercuri nu cred ca mai ma vedeti pe forum!

Sa ne "citim" sanatosi , si de Pasti va urez sa ciocniti doar oua, nu masini! biggrin.gif


--------------------
Renault Noul Symbol 2008, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 16 Apr 2009, 15:35
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




pe portbagaj ai o mare zgarietura?


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 07:56
Dacia